تکنیک های سئو در تبلیغات بنری (بهینه سازی موتورهای جستجو)

تکنیک های سئو در تبلیغات بنری

چگونه می توان با استفاده از تبلیغات بنری توجه مخاطب را به خود جلب کرد؟ به عقیده من جواب این سوال در یک جای غیر منتظره قرار دارد: یعنی سئو. گرجه ممکن است در ابتدا انتظار آن را نداشته باشید، اما از چیزهای بسیاری میتوان از متخصصین سئو یاد گرفت که در تبلیغات بنری به کمک ما بیاید.

۱- تحقیق راجع به کلمات کلیدی

یکی از مهمترین قدم ها در بهینه سازی موتورهای جستجو، تحقیق راجع به کلمات کلیدی است تا بوسیله آن متوجه شویم که مشتریان ما چگونه محصول یا نرم افزار مورد نظر خود را پیدا می کنند.

به طور مثال یک شرکت کشاورزی برای بهینه سازی سایت اش که راجع به مهندسی عمران بود به ما مراجعه کرد. وقتی تحقیقات خود را درمورد کلمات کلیدی انجام دادیم متوجه شدیم که مردم از کوئری هایی مثل “پروژه های عمرانی”، “طراحی داخلی” “نقشه کشی ساختمان” استفاده کردند و هیچ کس کلمه کلیدی “مهندسی عمران” را جستجو نمی کرد. چطور متوجه شدیم که مردم از چه کلماتی استفاده می کنند؟ ما از ابزاری به تام keyword planner که محصول گوگل است استفاده کردیم. اما بهترین روش انجام این گونه تحقیقات، گوش کردن به مشتری است و اینکه دقت کنیم مردم در مکالمه هایشان راجع به یک محصول یا سرویس چگونه صحبت می کنند.

نکته این است که زبان مورد استفاده در بنر نباید خیلی خاص یا خیلی تخصصی باشد، باید کوشید از همان کلماتی که مردم استفاده می کنند در طراحی بنر استفاده کرد.

۲- بهینه سازی یک پروسه دائمی است

سئوکار ها همیشه چیزهای جدید را امتحان می کنند تا رنک یک وبسایت را در نتایج موتورهای جستجو افزایش دهند. آنها مطالب قدیمی که عملکرد و نتیجه درستی در بر نداشته را مجددا بهینه سازی می کنند. برای سرتیتر ها آزمون A/B انجام می دهند، همیشه در حال افزایش سرعت سایت هستند، گاهی اوقات توضیحات متا را تغییر می دهند و… .

اما حقیقت این است که بازاریابی هیچ وقت کار آسانی نبوده است. بهینه سازی دائمی کاری است که همه افراد این حوزه باید انجام دهند. در پروژه ای که مثال زدیم، ما کلمات کلیدی اصلی را از “مهندسی عمران” به “نقشه کشی ساختمان”، “طراحی داخلی” و .. تغییر دادیم. مدتی بعد افراد بیشتری به سایت مراجعه می کردند، اما به نظر می رسید که هنوز رضایت کافی را ندارند. بنابراین نگاهی به google adwords انداختیم و متوجه شدیم که افراد برای کلمات کلیدی جزئی تری مثل “نقشه کشی ساختمان های کوچک” “نقشه کشی ساختمان های کوچک با اتاق زیرشیروانی”  و .. جستجو می کردند.

بنابراین همیشه از یک بنر خاص فقط بدلیل اینکه خوب جواب می دهد استفاده نکنید. همیشه برای بنرهای خود از آزمون A/B استفاده کنید تا متوجه شوید کدام یک بهتر جواب می دهد. می توانید مکان تبلیغات بنری خود را تغییر بدهید، یا طراحی های جدیدی انجام دهید و…

۳- لینک های خارجی اهمیت زیادی دارند

بهینه سازی موتورهای جستجو بستگی زیادی به تعداد لینک های خارجی دارد که به سایت شما لینک می شود و علاوه بر تعداد، اعتباریت این سایت ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا؟ اگر تعداد زیادی از افراد سایت شما را لینک کنند، این بدان معنی است که محتوای شما ارزشمند است و هرچه اعتباریت این سایتها بیشتر باشد رنک سایت شما بالاتر خواهد رفت.

۴- تکرار کلید موفقیت است

در بهینه سازی موتورهای جستجو، باید کلمه کلیدی اصلی خود را چندین بار در صفحه خود قرار دهید(عنوان، محتوا، url، alt و ..) تا موتورهای جستجو متوجه شوند که صفحه شما در چه رابطه ای است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *