۳ راه ساده برای جذب مشتری بیشتر

دوست دارید مشتریانتان را افزایش دهید؟ در اینجا سه راه به شما پیشنهاد می دهیم تا به سرعت بتوانید جذب مشتری بیشتر داشته باشید.

نکته اول برای جذب مشتری بیشتر

۱- برگزاری تخفیف ویژه در بازه زمانی معین

خرده فروشان می توانند یک تابلوی رنگین بر روی پنجره فروشگاه خود قرار دهند که در آن نوشته است: “تخفیف ویژه فقط به مدت ۳ ساعت! از فردا ۱۰ صبح آغاز می شود” یا چند بادکنک رنگین در اطراف فروشگاه خود به همین منظور قرار دهید. اگر وبسایت دارید می توانید در گوشه از آن یک بنر “تخفیف ویژه” قرار دهید. یا مثلا اگر وکیل یا دکتر یا روانشناس و… هستید می توانید بنویسید: “مشاوره رایگان ۱۰ دقیقه ای” و این مشاوره رایگان باید همراه با یک آفر دیگر هم باشد مثلا “یک ساعت مشاوره، ۲۵ درصد یا ۵۰ درصد تخفیف”. در این مشاوره رایگان اگر مشتریان به مهارت شما پی ببرند به احتمال زیاد مشتری دائمی شما خواهند شد.

مثلا در مورد کسب و کارهایی که مربوط به سرویس دهی در منزل می باشند می توانید یک تراکت درست کنید و بنویسید که این هفته برای افرادی که از خدمات ما استفاده می کنند از تخفیف ۲۵% تا ۵۰% برخوردار خواهند شد. یک تراکت رنگی (مثلا آبی رنگ) درست کنید و علاوه بر شماره تماس و نوع سرویس و … نظرات مشتریان راضی را نیز قرار دهید.

تخفیف ویژه زماندار باعث جلب توجه سریع مردم به کسب و کار شما می شود و در ذهن ناخودآگاه مخاطب، تصویر خاطره انگیزی از این کار شما به یادگار خواهد گذاشت.

سفارش طراحی تراکت

نکته دوم برای جذب مشتری بیشتر

۲- محصولی را به طور رایگان ارائه دهید

مردم عاشق چیزهای مجانی هستند. پس چرا آنها را خوشحال نکنیم؟ به اطراف خود نگاه کنید ببینید چیزی دارید که بخواهید به رایگان به دیگران بدهید؟ مثلا می توانید موارد زیر را هدیه بدهید:

  • نمونه رایگان از محصولتان
  • یک کتاب الکترونیکی رایگان
  • بورس تحصیلی به چند کودک
  • ارائه سبد کالا به خانواده نیازمند
  • یک کلاس آموزشی رایگان

توجه داشته باشید چیزی که به رایگان می دهید باید برای مشتری ارزش بالایی داشته باشد، برای شما هزینه اندکی داشته باشد و نام برند و شرکت و شماره تماس شما بر روی آن ثبت شده باشد.

نکته سوم برای جذب مشتری بیشتر

۳- ایجاد سروصدا در رسانه ها

یکی از بهترین راه ها برای جذب مشتری این است که کاری انجام دهید که توجه رسانه ها را به خود جلب کند. سعی کنید کاری جالب، جدید انجام دهید که هزینه زیادی برای شما نداشته باشد. مثلا:

اگر صاحب یک مغازه گل فروشی هستید، میتوانید گلهایی که در مغازه تان چندروزی است به فروش نرفته را به خانه سالمندان اهدا کنید.

یک گروه از نوجوان محله را جمع کرده و در ازای پول دادن به آنها، آنها را تشویق به حمع آوزی زباله از سطح شهر کنید.

اگر رنگ کار هستید می توانید یکی از پارک های قدیمی شهر را به رایگان رنگ آمیزی و دیوار نویسی کنید.

یک مسابقه در بین مدارس ابتدایی یا راهنمایی برگزار کنید که در آن برنده مسابقه صاحب یک دوچرخه، یا یک شام رایگان با خانواده و… می شود.

بعضی اوقات، صاحبان مشاغل کوچک انقدر در کارشان دچار استرس می شوند که فراموش می کنند میلیون ها روش خلاقانه برای جذب مشتری وجود دارد که خیلی از آنها هزینه اندکی دارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *