چگونه یک کسب و کار کوچک راه اندازی کنیم؟

راه اندازی کسب و کار کوچک

یک کسب و کار موفق همیشه با یک ایده شروع می شود، اما این ایده بایستی با عمل همراه باشد. اینجاست که بسیاری از افراد دست پاچه شده  و باصطلاح خود را کنار می کشند. البته، این ترس و واهمه در ابتدای کار و برای افرادی که می خواهند برای اولین بار تجارتی را آغاز کنند قابل درک است، اما این کار از آن چیزی که فکر می کنید ساده تر است.همانند کارها و اهداف بزرگ دیگر اگر این کار را به بخش های کوچکتری تقسیم کنید می توانید راحت تر و سریع تر اقدامات مربوط به راه اندازی کسب و کار جدید را انجام دهید.

راه اندازی کسب و کار کوچگ
راه اندازی کسب و کار کوچک

در این مقاله ما کار راه اندازی یک کسب و کار کوچک را به ۶ بخش اصلی تقسیم کردیم:

  • یک برنامه یک صفحه ای تهیه کنید

کلید موفقیت یک کسب و کار کوچک، مخصوصا در مرحله آغازین، این است که همه چیز ساده و با کمترین هزینه و زمان در نظر گرفته شود. بسیاری از افراد تمایل دارند از همان ابتدا یک طرح کسب و کار بزرگ و جهانی! تهیه کنند . اما لازم است بدانید که برای این کار به سرمایه عظیمی نیاز خواهید داشت. حتی اگر این سرمایه را هم داشته باشید، برای پیاده سازی ایده جدید خود باید از قدم های کوچک تر شروع کنید وقبل از صرف هزینه و زمان زیاد، ابتدا بازخورد این ایده جدید را بررسی و آزمایش کنید. مواردی که باید در این طرح کسب و کار مشخص شود عبارت است از:

تعریف میدان دید: هدف و نتیجه نهایی کسب و کار شما چه چیز است؟

تعریف ماموریت: دلیل وجود کسب و کار شما چیست؟ چرا کسب و کار شما اهمیت دارد؟

تعریف اهداف : اهداف شما برای به انجام رساندن موفقیت آمیز ماموریت و میدان دید کسب و کار شما چیست؟

مشخص کردن استزاتژی پایه: استراتژی شما برای پیاده سازی اهداف بالا چیست؟

تعریف یک برنامه عملیاتی: یک برنامه ساده برای پیاده سازی عملی کارهایی که باید انجام شود تهیه کنید.

همین! ممکن است موارد بالا بیشتر از یک صفحه باشد اما مطمئنا منظم تر و سازمان یافته تر از یک طرح کسب و کار عظیم و طولانی است که ممکن است نوشتنش هفته ها به طول بینجامد.

  • برای کسب و کارتان مقداری بودجه در نظر بگیرید

گرچه بشدت توصیه می شود که تا حد ممکن هزینه ها در سطح پایین نگاه داشته شوند، با این حال برای شروع به کار به مقداری پول نیاز خواهید داشت. اگر قرار است سرمایه گذار خود شما باشید، در مورد بودجه خود واقع بین باشید و بیشتر از آنچه که دارید در نظر نگیرید.

این مطلب ادامه دارد…

  • پول هایتان را تفکیک کنید

همیشه هزینه های مربوط به کسب و کارتان را از حساب های شخصی خود تفکیک کنید. یک حساب تجاری مخصوص به خود باز کنید و کلیه هزینه های مربوط به کسب و کار جدیدتان را در این حساب قرار دهید.

  • وب سایت خود را آماده کنید

صرف نظر از اینکه استارت آپ شما آنلاین یا آفلاین باشد، شما قطعا به یک وبسایت نیاز خواهید داشت. می توانید اطلاعات مربوط به کاری که می خواهید انجام دهید، نمونه کارهایی که تا بحال انجام داده اید به همراه تصاویر آن، و سایر مطالب آموزشی و متفرفه را در سایت خود وارد کرده و با رعایت نکات بهینه سازی موتورهای جستجو، سایت خود را به صفحات ابتدایی موتورهای جستجو بیاورید.

 

طراحی و برنامه نویسی وبسایت با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *