راه اندازی کسب و کار : ۳ کسب و کار کوچکی که همین الان می توانید راه اندازی کنید

بسیاری از افراد مایلند شغل کارمندی خود را کنار گذاشته و تجارت خود را داشته باشد. از دیدگاه یک کارافرین، موفقیت به معنای استقلال مالی و آزادی است. اما با همه مسئولیت هایی که ممکن است بر دوش یک نفر باشد مثل تامین نیازهای خانواده، پرداخت قبض ها و از همه مهمتر هزینه هایی که برای شروع یک کسب و کار باید پرداخت شود، این آرزوی خود را نادیده می گیرند.

قرار نیست وانمود کنیم که شروع یک کسب و کار ساده و یا کم هزینه است، اما می تواند یک کسب و کار کوچک را با هزینه اندکی راه اندازی کردید. که در اینجا سه مورد آن را بیان می کنیم.

راه اندازی کسب و کار

۱- آموزش خصوصی در منزل

اگر به آموزش علاقه مند هستید و دوست دارید که در بین بچه ها باشید، چرا یک سرویس آموزشی در محله خود آغاز نمی کنید؟ پدرومادرهای زیادی وجود دارند که به دنبال افراد دانا و با حوصله برای آموزش دادن به کودکانشان (بعد از ساعت مدرسه) می باشند.

 

برای اجرای یک کسب و کار تدریس خصوصی، باید افرادی را از بین دانشجویان دانشگاه های شهرتان استخدام کنید. برای گرفتن مشتری، باید یک تراکت یا بروشور تهیه کنید و خدماتی که ارائه می دهید را به طور خلاصه شرح دهید. می توانید این تراکت را در کتابخانه ها، پیش دبستانی ها، مطب ها، مدارس و … پخش کنید.

۲- کارهای هنری

اگر به کارهای هنری مثل رنگ آمیزی، نقاشی، خطاطی، سفالگری، نگارگری و… علاقه مند هستید می توانید از این طریق یک کسب و کار برای خودتان راه اندازی کنید. می توانید یک کانال تلگرام یا اینستاگرام راه اندازی کنید و تمامی نمونه کارهای خود را در آن قرار دهید. در صورتی که کار شما جالب باشد و طرفدارانی داشته باشد بازدیدکننده ها و فالوئرهای کانالتان خود به خود افزایش می باید و حتی از این طریق می توانید کلاس های آموزشی برگزار کرده و هنر خود را نیز به دیگران آموزش دهید.

۳- فروشگاه اینترنتی

گرچه، این روزها اینترنت پر شده است از فروشگاه های اینترنتی مختلف که هرکدام محصولات مختلفی را ارائه می دهند اما با این حال می توانید با فروش یک محصول پرطرفدار و کم یاب و داشتن یک سایت جذاب به سرعت به درامدزایی برسید. به طور مثال من مشتری ای داشتم که یک نوع محصول آرایشی، بهداشتی (مخصوص مو) وارد می کرد که این محصول طرفداران زیادی در بین خانم ها داشت و خیلی زود توانست بازار این محصول را بدست بگیرد.

 

طراحی سایت زیبا با قیمت مناسب

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *