نکات طلایی بازاریابی: روش موثر جذب مشتری

یکی از قوانین طلایی بازاریابی موفق این است که مشتری خود را دقیقا بشناسید، و سپس به طورانحصاری بر روی آنها تمرکز کنید. این درواقع خلاف کاری است که اکثر صاحبان کسب و کار کوچک انجام می دهند. این افراد تلاش می کنند با همه ارتباط بر قرار کنند بدون آنکه تمرکز خاصی بر روی آنها داشته باشند.

این کار را نکنید!

این باعث آسیب دیدن تجارت شما می شود. بجای آن از روش موثرتری که در زیر معرفی می شود استفاده کنید:

نکات طلایی بازاریابی: روش موثر جذب مشتری

خودی ها:

برای این که بازاریابی شما نتیجه بدهد، باید تعیین کنید که دقیقا می خواهید به چه افرادی سرویس خود را ارائه دهید. این افراد خودی هستند!

خودی ها افرادی هستند که باید وقت و تلاش خود را صرف آنها بکنید. هنگامی که یک تصمیم در رابطه با بازاریابی می گیرید، ابتدا باید این افراد را در ذهن خود در نظر بگیرید.  البته این کار بدون وجود افراد بیگانه امکان پذیر نیست. به طور مثال، اگر شما مدیر شرکت اپل باشید، بیگانه های شرکت شما افرادی هستند که خواهان تکنولوژی ارزان قیمتند. با مشخص کردن افراد خودی، می توانید بازاریابی خود را مستقیما در رابطه با آنها در نظر بگیرید. این خیلی اهمیت دارد. چرا؟ چون برای این که بازاریابی شما، فردی را مشتاق به خرید از شما کند، باید متقاعد کننده باشد. یعنی باید به طور مستقیم با آنها صحبت کند تا تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

به عبارت دیگر، اگر به دنبال تاثیرگذاری بر روی طیف گسترده ای از افراد باشید، نتیجه دلخواه خود را در رابطه با جذب کردن مشتریان واقعی نخواهید گرفت.

ابتدا مشخص کنید که ویژگی مشتری ایده آل شما چیست…

سپس:

  • در ذهن خود با آنها تجارت کنید.
  • از زبان مخصوص به خودشان استفاده کنید.
  • مشخص کنید که چه چیزی برای آنها اهمیت دارد.
  • خود را در جایگاه آنها قرار دهید.
  • برای پرسش های آنها پاسخ های مناسبی بیابید.

این رویکرد نسبت به روش قدیمی ارتباط با جمع کثیری از افراد  برای جذب مشتری دائمی بسیار موثر تر می باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *