تبلیغات رایگان برای گسترش کسب و کار (قسمت دوم)

سلام. امروز میخوایم به معرفی چند روش رایگان دیگه برای گسترش کسب و کار  و تبلیغات رایگان خدمات و یا محصولات بپردازیم. اگر قسمت اول این پست را نخوانده اید پیشنهاد می شود یک نگاهی به آن بیندازید :

روش های تبلیغات رایگان قسمت اول

روش های  تبلیغات رایگان برای گسترش کسب و کار

۱- ایمیل مارکتینگ را جدی تر بگیرید.

اگر هنوز در زمینه ایمیل مارکتینگ کامل موفق به جذب مخاطب نشده اید شاید بهتر باشد که استراتژی خود را تغییر دهید. این نکته را بخاطر داشته باشید اولین و مهمترین فاکتور در جذب مخاطب توسط ایمیل، یک عنوان جذاب، حقیقی و مفید باشد. اگر این اصل را در همه ایمیل هایتان رعایت کنید مطمئنا خیلی ها منتظر دریافت ایمیل از شما خواهند بود. اگر تازه می خواهید کمپین ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنید سعی کنید در اولین ایمیل خود چیز با ارزشی برای ارائه داشته باشید. مثلا یک کتاب الکترونیکی ارزشمند، تخفیف در خدمات، و یا ویدئوِی آموزشی رایگان. ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش ها برای تبلیغات رایگان و موثر می باشد.

۲- بازاریابی تصویری!

اگر شغل شما به گونه ای است که می توانید تصاویر زیادی از آن تهیه کنید، دست به کار شوید! با گوشی یا دوربین عکاسی خود از کارهایتان عکس بگیرید و کل اینترنت را با تصاویر زیبای محصولاتتان پر کنید. شبکه های اجتماعی عکس محور زیادی به رایگان در خدمت شما هستند تا عکس های شما را میزبانی کنند. به طور مثال پینترست، اینستاگرام، لنزور (ایرانی)، فلکیر و.. و یا حتی میتوانید از سایر شبکه های اجتماعی محبوب هم بهره بگیرید. در ابتدا نگران کم بودن فالوئرهایتان نباشید مطمئنا با تولید تصاویر جذاب و زیبا به مرور زمان مخاطبان خود را پیدا خواهید کرد.

۳- تراکت

گرچه این روش شاید هزینه خیلی کمی برای شما داشته باشد ولی در عوض نتیجه خوبی خواهد داشت. ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ عدد تراکت رنگی (یا سیاه و سفید) پرینت کنید و آن را (فقط) در مکانهایی که می دانید مشتریانتان آنجا یافت می شوند بچسبانید. بگذارید یک مثال بزنم، اگر شغل شما رنگ کاری و نقاشی ساختمان و یا دیوار نویسی است می توانید تراکت های چاپ شده خود را در اطراف ساختمان های نیمه کاره یا نوساز، داخل آپارتمان ها در ایام قبل عید، و در کنار مدارس و آموزشگاه هایی که شاید نیاز به دیوارنویسی داشته باشند قرار دهید.

۴- اسلایدشو و ارائه

یک اسلایدشو از محصولات و خدماتی که ارائه می دهید تهیه کنید و در سایت خود یا سایت هایی مثل اسلایدشیر قرار دهید. همانطور که در پست قبلی نیز ذکر شد تهیه ویدئوهای آموزشی کوتاه و کاربردی جهت اطلاع رسانی نیز یک روش مناسب برای تبلیغات رایگان خدمات شما می باشد.

۵- تهیه اپلیکیشن موبایل

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که در کنار آن می توانید مطالب آموزشی تهیه کنید، دست به کار شده و اپلیکیشن موبایل خود را طراحی کرده و برای دانلود قرار دهید. این اپلیکیشن می تواند شامل فیلم ها یا مطالب آموزشی باشد که دیگران یا خودتان در آن قرار می دهید.

۶- ساخت فروم آموزشی

مشابه اپلیکیشن، میتوانید یک فروم (انجمن) راه اندازی کرده و اجازه دهید افراد مطالبشان را در آن قرار دهند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *