روش های تبلیغات رایگان برای گسترش کسب و کار (قسمت اول)

در این پست به بررسی روش های تبلیغات رایگان و یا با هزینه بسیار کم می پردازیم.

۱- برای سایت های با بازدید بالا می توانید پست مهمان بنویسید. این یکی از بهترین راه ها برای گسترش کسب و کار و شناساندن برندتان به مخاطبان می باشد.سایت هایی مثل وب سیما، ۱ادمین، بیگ تم، سئو موز و سئو۷۲۴ خدمات پست مهمان را برای کاربرانشان فراهم می کنند. در این سایت ها می توانید در انتهای مطلبی که نوشتید آدرس سایت خود را قرار داده و توضیح مختصری راجع به کسب و کارتان بدهید. مطمئنا افراد زیادی پست شما را خواهند دید.

۲- هرازچندگاهی در سایت یا شبکه های اجتماعی خود، قرعه کشی، مسابقه و … قرار دهید و افراد را تشویق به شرکت در مسابقه کنید. سپس جوایزی به برندگان اعطا کنید. این کار نه تنها باعث مشارکت بیشتر کاربران با برندتان می شود بلکه نام کسب و کار شما نیز در ذهن افراد باقی خواهد ماند.

۳- از شبکه های اجتماعی برای نمایش محصولات و یا حرفه و تخصص و مهارت های خود استفاده کنید.

۴- پاسخ دادن به سوالات نیز یکی از بهترین روش های برای ایجاد ارتباط با مخاطبان می باشد. حین پاسخ دادن به سوالات می توانید خیلی محترمانه اندکی هم راجع به کسب و کارتان بنویسید. این کار را می توانید در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، کوگل پلاس، فیسبوک و یا انجمن های تخصصی انجام دهید.

۵- اگر در زمینه پوشاک، مد، سرگرمی، طراحی، عکاسی، آشپزی، جواهرات یا سایر تجارت های مشابه فعالیت می کنید، خیلی راحت می توانید تصاویر مربوط به کارهایتان را در شبکه های اجتماعی تصویری، مثل اینستاگرام یا پینترست یا لنزور قرار دهید.

۶- با توجه به اینکه یوتیوب دومین بزرگترین سیستم موتورجستجو است، یک کانال یوتیوب ایجاد کنید و ویدئویی از کارهایتان قرار دهید. البته می توانید از سیستم های اشتراک ویدئوی ایرانی نیز استفاده کنید.

۷- وبلاگ نویسی، اهمیت زیادی دارد. دانش و اطلاعات خود را به رایگان در اختیار دیگران قرار دهید.

۸- تمامی کامنت های وبلاگ خود را پاسخ دهید. ارتباط داشتن با مشتریان یکی از نکات کلیدی برای محبوب شدن میان مخاطبان است.

سایر روش های تبلیغات رایگان در پست های بعد بررسی می گردند.

2 دیدگاه در “روش های تبلیغات رایگان برای گسترش کسب و کار (قسمت اول)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *