تشخیص زمان مناسب قطعی کردن فروش

با در نظر گرفتن علایم خرید، مراقب مشتریان بالقوه خود باشید. وقتی قرار باشد مشتری ها از محصول یا خدمات شما سود ببرند، سرنخها و خبرهایی را منتشر می کنند و من به این سرنخ ها “علایم خرید” می گویم. شناسه هایی از جانب مشتری ها که به شما امکان می دهد بفهمید آنان آماده اند تا فراتر بروند. همیشه برای رویارویی با دو علامت خرید گوش به زنگ باشید؛ علایم کلامی و دیداری. در ادامه، با این علامت ها آشنا خواهید شد.

زمان مناسب قطعی کردن فروش

ممکن است در دورهٔ شغلی خود با علایم خرید بسیاری برخورد کرده باشید. دربارهٔ بعضی از مشتری ها بعد از اینکه یک علامت خرید را نشان دهند، امکان قطعی کردن فروش وجود دارد؛ اما دربارهٔ برخی دیگر، ممکن است به پنج یا شش علامت نیاز باشد.

هرچه باتجربه تر باشید، زمان مناسب را بهتر و زودتر تشخیص می دهید. درنهایت، اگر چند علامت مربوط به خرید را مشاهده کردید، یکی از سؤال های مربوط به قطعی کردن فروش را از مشتری بپرسید. مثلا بگویید: «دربارهٔ آنچه تاکنون مطرح کرده ایم، چه احساسی دارید؟» اگر مشتری چاپلوسانه گفت همه چیز عالی است، به سرعت برای قطعی کردن فروش دست به کار شوید؛ ولی اگر کمی تردید نشان داد، سعی کنید با او دربارهٔ نیازهایش و فواید کالای مدنظر گفت وگو کنید.

منبع: قطعی کردن فروش برای دامیز – حمیدرضا زهره وند

تبلیغات اینترنتی برای افزایش فروش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *