قطعی کردن فروش در خانه مشتری

اگر با مشتری تان در خانه اش قرار ملاقات دارید، توصیه میکنیم در آشپزخانه یا روی میز ناهارخوری پیشنهادتان را ارائه دهید. این ترفند به شما کمک میکند نمایش خود را با ایجاد موقعیت مکانی عالی به منظور گرفتن اجازه ارائه گزارش کار، با حداکثر تاثیر اجرا کنید. اگر شما از نشستن کنار میز ناهارخوری خسته شده اید، ممکن است مشتری تان هم معذب و ناراحت شود. در این صورت، این مکان موقعیت مناسبی برای اخذ تصمیم قطعی نیست.

هشدار:

سعی کنیه پیشنهاد در اتاق نشیمن یا اتاق اصلی خودداری کنید، مگر اینکه واقعا مجبور شوید؛ زیرا در آنجا لم میدهند، با هم صحبت میکنند و استراحت میکنند. بسیاری از مردم به اتاق نشیمن میروند، چون میخواهند استراحت کنند یا تلویزیون تماشا کنند؛ بنابراین، مجبور نیستند در بحث شما شرکت کنند.

نکته:

وقتی در خانه مشتری هستید و مخاطب شما بیش از یک نفر است، مطمئن شوید که در کنار یک میز قرار گرفته اید و مشتریان درست مقابل شما هستند تا بدین ترتیب با هرکدام از آنها تماس چشمی برقرار کنید. اگر میخواهید این تماس را تقویت کنید، باید کاری کنید تا مشتریانتان بدون توجه به شما با یکدیگر تماس چشمی نداشته باشند.

زبان بدن آنها بسیار مهم است. ممکن است نیمی از مسیر را با ارائه پیشنهادتان طی کرده باشید؛ ولی اگر یکی از مشتری ها نگاه به نشانه تمایل نداشتن به دیگری بیندازد، دیگر فرصتی برای تصمیم گیری ندارید و درنتیجه آنها خیلی زود شما را تا نزدیک در همراهی میکنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *