قطعی کردن فروش در دفتر کار مشتری ها

بعضی از مشتری ها، خود را از کار و زندگی می اندازند تا در دفترشان به نوعی سودجویی نمایند. ممکن است شما با این ترفندها آشنا باشید. مشتری ها پشت به پنجره میکنند که در آنجا آفتاب سوزانی وجود دارد، با این کار دید شما را از گزارش کارتان ضعیف میکنند. آنها به شما اجازه میدهند فاصله کمی بین صندلی تان و دیوار ایجاد کنید و بدین ترتیب، به سختی قادر به حرکت کردن هستید. گاهی نیز آنها با دستور خرید عجیب شما یا صرف هزینه باعث میشوند احساس کسی را داشته باشید که انگار در جریان بحرانی کلی، جلوی کار رهبر مهم جهانی را میگیرد.

اکنون آنچه باید انجام دهید، ذکر میکنیم: لبخند بزنید، با مشتری همدل باشید و بگویید:«میفهمم که شما امروز به شدت گرفتارید و میدانم تمایل بسیاری دارید که تصمیم عاقلانه ای درباره محصول ما و فواید آن برای شرکتتان بگیرید؛ بدین منظور و برای اینکه شما فرصتی برای کسب سود بیشتر داشته باشید، باید بدون سنجش آنچه در ذهن شما میگذرد، پیشنهاد خودمان را ارائه کنیم. به من اجازه میدهید برای صرف غذا شما را به رستوران خوبی دعوت کنم؟ در آنجا میتوانیم جزئیات را بررسی کنیم.»

شما تاکنون چه کارهایی انجام داده اید؟ آیا به اولویت مشتری خود و احساس تعهد او در اتخاذ تصمیم عاقلانه احترام میگذارید؟ تایید میکنید که مزاحمت ها برای روند تصمیم گیری زیان آور است؟ حتما شما هم راهی را برای ارتباط جستجو میکنید. یکی از راههای بیشمار که امیدوارید همراهی مشتری را به دنبال داشته باشد، دعوت از او برای صرف غذاست؛ پیشنهادی که کمتر کسی آن را رد میکند.

نگته: اگر بعدازظهر است و مشتری شما ناهار خورده، یکی از این راهها را انتخاب کنید:

  • قرار ملاقات را به زمان دیگری موکول کنید.
  • پیشنهادتان را به ناهار فردا تغییر دهید.
  • اگر اتاق کنفرانس در دسترس شماست، پیشنهاد دهدی که به آنجا بروید تا دور از هیاهوی دفتر کار باشید.
  • به او پیشنهاد پیاده روی بدهید تا شفاف فکر کند؛ زیرا برخاستن و بیرون رفتن برای شفاف سازی ذهن مفید است.

در مجموع، مشتری ها در واکنش به پیشنهاد شما، رفتار خشن و ناملایمی از خود بروز نمیدهند؛ حتی بدون در نظر گرفتن آثار منفی هیاهو و فشار بر توانایی آنان در گرفتن تصمیم های عاقلانه و خوب رفتار کردن با دیگران. ملاحظه های شما در تشخیص نیازهای شخصی و کاری آنان، شما را در رقابت بالاتر نگه میدارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *