مزایای بازاریابی اینترنتی

سلام دوستان عزیز. همانطور که می دانید بازاریابی اینترنتی در بین انواع بازاریابی های دیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است از این جهت که بازاریابی اینترنتی در راستای تصمیمات مشتریان راجع به خرید یک کالا قرار دارد. مطالعاتی که انجام شده نشان داده است که بسیاری از مشتریان قبل از خرید یک محصول، راجع به مشخصات و ویژگی های آن و همچنین تعرفه های موجود، به وسیله شبکه های اجتماعی و اینترنت موبایل تحقیقات لازم را انجام می دهند. تبلیغات اینترنتی به شما اجازه می دهد تا با مشتریان یک رابطه خاص برقرار کرده و آنها کم کم شما را به عنوان یک مرجع عالی برای خرید یک نوع محصول انتخاب کنند شاید به همین دلیل برای کسب و کارهای کوچک صلاح باشد که از تبلیغات گسترده بیرونی و پرهزینه پرهیز شود و به تبلیغات اینترنتی روی آورده شود. در این پست به مزایای بازاریابی اینترنتی می پردازیم.

مزایای بازاریابی اینترنتی

راحتی و آسایش مشتریان در خرید

بازاریابی اینترنتی شما را قادر می سازند که در هر ساعت از شبانه روز بدون نگرانی از روزهای تعطیل و یا ساعات نیمه شب، برای مشتریان خود آماده و در دسترس  باشید. ارائه کردن محصولات در سراسر اینترنت (در وب سایت) و سپس اجرای تبلیغات اینترنتی برای آن، کار مشتریان را برای پیدا کردن شما و برقراری ارتباط با شما خیلی راحت تر کرده است. مشتریان می توانند در هر زمان که دلشان بخواهد در فروشگاه مجازی و آنلاین شما گردش کنند و سفارش محصول بدهند.

در دسترس پذیری بالا

بازاریابی اینترنتی، محدودیت های فاصله را در هم شکسته است. فروشگاه شما در هر کجای کشور که قرار داشته باشد می توانید بوسیله بازاریابی اینترنتی صدای خود را به گوش همه برسانید و محصولات خود را در سراسر کشور به فروش برسانید. مخصوصا اگر حرف جدید برای گفتن و محصول جدیدی برای ارائه داشته باشید.

هزینه مناسب

هزینه بازاریابی محصول در اینترنت بسیار کمتر از بازاریابی بیرونی و فیزیکی است. نیازی نیست مدام بازاریاب با حقوق های بالا استخدام کرده و آنها را راهی مغازه ها و منازل افراد کنید تا محصول شما را به دیگران بشناسانند. یا حتی لازم نیست هزینه گزافی بابت تبلیغات بنری بیرونی و تبلیغات بیلبوردی انجام دهید. با دیدن تعرفه تبلیغات اینترنتی  در سایت تبلیغ یاب،براحتی اختلاف هزینه را مشاهده خواهید کرد.

شخصی سازی

از دیگر مزایای بازاریابی اینترنتی  این است که به شما اجازه می دهد تا خرید های قبلی کاربران را ردگیری کرده و در خرید های بعدی به آنان پیشنهاداتی را بدهید که مطابق میل و سلیقه شان باشد. این کار تحلیل سبد خرید کاربران نام دارد و بسیاری از سایت های فروشگاهی بزرگ مثل آمازون نیز از این تکنیک استفاده کرده اند. با جمع آوری اطلاعات راجع به خرید های کاربران حتی می توانید کمپین های خرید متنوع و جذابی را راه اندازی کنید.

ارتباط با مشتریان

مزایای بازاریابی اینترنتی

اینترنت یک پلت فرم مهم برای برقراری ارتباط با مشتریان و همچنین افرایش سطح ارتباط با مشتری فراهم کرده است. وقتی که یک مشتری محصولی را از فروشگاه آنلاین شما خریداری می کنند، می توانید با ارسال یک ایمیل و تایید تراکنش و تشکر از آنها بابت خریدشان ارتباطی را با آنها آغاز کنید. ایمیل دادن به مشتریان به صورت آفرهای هفتگی جذاب می تواند این ارتباط را پایدارتر کند. حتی می توانید مشتری را دعوت کنید تا بر روی محصولتان نظر های مفید و منتقدانه قرار دهد.

رسانه های اجتماعی

بازاریابی اینترنتی به شما اجازه می دهد تا از اهمیت روزافزون شبکه های اجتماعی به نحو احسن استفاده کنید. بر طبق تحقیقی که در دانشکده تجارت هاروارد انجام شد گروهی از مشریانی که بیشتر به تاثیر شبکه های اجتماعی پاسخ دادند، فروش را حدود ۵ درصد افزایش دادند. شما نیز میتوانید از این نوع تاثیر شبکه های اجتماعی استفاده کرده و آن را در برنامه بازاریابی خود قرار دهید. افزایش عضو تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *