تبلیغات بنری: ۳ نکته در طراحی بنر که باعث دیده شدن تبلیغ شما می شود

تبلیغات بنری

سال ۲۰۱۵، سال “بازاریابی محتوایی” و “تبلیغات بنری دیگر مرده است” بود. صحبت های بسیاری راجع به اینکه چرا تبلیغات بنری دیگر فایده و تاثیر گذشته را ندارد و اینکه باید فرم تبلیغات آنلاین عوض شود شنیده ایم. در حالی که به عقیده ما تبلیغات بنری هنوز همان اثرات گذشته را دارد و سال های سال نیز خواهد داشت. اما تنها افرادی از تاثیرات شگرف و بی نظیر تبلیغات بنری بهره می برند که ازعنصر اصلی خلاقیت استفاده کنند.

۱- استفاده از تصاویر خیره کننده و جذاب

هدف اصلی یک تبلیغ چیست؟ آگاهی سازی، و جذب کردن افراد.

یکی از اهداف اصلی تبلیغات بنری این است که تبلیغ به صورت آنلاین مورد توجه قرار گیرد،و کاربر بر روی دکمه آن کلیک کند. اما یک تبلیغ بنری چگونه می تواند در میان انبوهی از کلمات و تصاویر و سایر فرمت های گرافیکی یک وبسایت، مورد توجه قرار بگیرد و دیده شود؟ با خلاقیت و کیفیت.

خلاقیت در تبلیغ یعنی چی؟

تبلیغات با سطح بالایی از خلاقیت شامل عناصر نوشتاری، تصویری یا صوتی زیبا و جذاب هستند. کیفیت آنها بالاست و از تصاویر زیرکانه، رنگ ها و صوت های به یادماندنی استفاده شده است. در نتیجه، کاربران آن تبلیغ را بجای یک تبلیغ تصویری ساده، بصورت یک اثر هنری می بینند.

متاسفانه برخی طراحان و تبلیغ کنندگان معمولا این دو عنصر مهم را فراموش می کنند و در نتیجه تبلیغات بنری آنها در بسیاری از سایت ها نادیده می ماند.

خلاقیت عنصر بسیار مهمی در طراحی بنر تبلیغاتی است. انتظار نداشته باشید که با گذاشتن یک تصویر ساده و تعدادی کلمه در داخل یک مستطیل، اتفاق بزرگی بیفتد و همه جذب کسب و کار و محصول شما شوند.

۲- کمتر یعنی بیشتر

یک معمار و آموزگار آلمانی تباربه نام لودویگ میس فن در روهه که به عنوان یکی از بهترین معمارهای قرن ۲۰ ام شناخته شده بود یک سخن زیبا و تامل برانگیز دارد که بهتر است به خاطر بسپارید:

کمتر یعنی بیشتر

MailChimp یکی از بهترین مثال ها برای توضیح جمله “کمتر یعنی بیشتر” است. فقط به بنر زیر نگاه کنید و بگویید که چه چیزی می بینید.

تبلیغات بنری

دکمه ای می بینید؟ پیشنهادی می بینید؟ یک تصویر با کیفیت با یک شخص و یک لپتاپ می بینید؟ خیر. فقط لوگوی MailChimp را می بینید. یک لوگوی ساده، و واضح بر روی یک پس زمینه زردرنگ. چون لوگو و نام آن، همه چیز را بازگو می کند. کلمه mail شما را به این فکر می اندازد که شاید این لوگو مربوط به ایمیل مارکتینگ باشد، اما کلمه chimp (به معنای شامپانزه)، ممکن است تصور شما را عوض کند و به یک چیز خنده دار و مسخره فکر و در نهایت برای پی بردن به اصل موضوع به کنجکاوی خود پاسخ داده و بر روی بنر کلیک می کنید. اما MailChimp تنها برندی نیست که از یک تبلیغ ساده بنری بدون هیچ عنصر دیگری استفاده می کند. مک دونالد هم یک تبلیغ بنری به صورت زیر اجرا کرده است:

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری

یک بنر ساده بدون هیچ لوگو و دکمه ای. گرچه MailChimp و مک دونالد برای این کار برندهای بزرگی هستند. اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید از مثال و ایده آنها استفاده کنید.

۳- از رنگ ها برای متمایز شدن استفاده کنید

کار کردن با رنگ ها لذت بخش است. در حقیقت جالب ترین بخش کار، رنگ ها است زیرا با یک تغییر رنگ ساده، تغییرات عظیمی در کل بنر حاصل می شود.با یک هنرمند نقاشی دیواری راجع به رنگ ها صحبت کنید تا متوجه اهمیتشان بشوید. با یک تصویرساز صحبت کنید او به شما خواهد گفت که رنگ ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند. با یک طراح برند صحبت کنید تا به شما توضیح دهد که چرا فیسبوک از رنگ آبی برای برند خود استفاده کرده یا ایرانسل از رنگ زرد.

نتیجه گیری

تبلیغات بنری هنوز هم زنده اند، اما  برای ارتباط گیری با کاربر استایل و شکل جدیدی به خود گرفته اند. از نکات بالا استفاده کنید تا بتوانید بهترین بنر را برای خود طراحی کنید.

تبلیغ یاب، برای افرادی که قصد سفارش تبلیغات بنری در یکی از سایت های پربازدید را داشته باشند، بنر حرفه ای به طور رایگان طراحی می کند.

اطلاعات بیشتر راجع به تعرفه تبلیغات بنری در سایت ها را از این لینک دریافت کنید. جهت سفارش طراحی بنر رایگان از طریق فرم تماس با ما اقدام نمایید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *