۴ راز تبلیغات بنری:۴ نکته در طراحی بنر که باعث افزایش کلیک و فروش می شود

۴ راز تبلیغات بنری

اکثر افراد فکر می کنند تبلیغات بنری  فقط شامل طراحی ها و گرافیک های خیره کننده یا متریک هایی مثل CTR و CPM است. در حالی که این اشتباه است.

تبلیغات بنری، تحت تاثیر قرار دادن احساسات است. ایجاد پلی بین پیام تبلیغاتی و خواسته های مشتری است. شما می توانید زیباترین بنر روی کره زمین را داشته باشید اما اگر ندانید که از نظر روانشناسی چه چیز مخاطب شما را وادار می کند تا پول های داخل جیبش را خرج کند، هیچ فایده ای ندارد. برای ایجاد یک تبلیغ بنری مناسب، باید ابتدا مخاطب هدف خود را به دقت بشناسید. باید از عمیق ترین ترس هایشان، از امیدهایشان و آرزوهای شان مطلع باشید و باید بفهمید که مخاطب شما در نهایت از زندگی چه می خواهد. باید طوری باشد که وقتی مخاطب با تبلیغ شما مواجه می شود با خود بگوید “وای، این ذهن منو داره می خونه، میدونه دقیقا چی می خوام”.

مفهوم تبلیغات از طریق “کنترل ذهن” باید در تمام بازاریابی های شما وجود داشته باشد. برای اکثر افراد همه چیز با یک  تبلیغ بنری آغاز می شود.

در این پست وبلاگ به بررسی چند ترفند روانشناسی “کنترل ذهن” می پردازیم.

راز تبلیغات بنری شماره یک : هدف قرار دادن نا امیدی و درماندگی

اولین کاری که باید انجام دهید به تصویر کشیدن فردی است که با یک مشکل خاص دست و پنجه نرم می کند. مثلا کاهش وزن، مشکلات اقتصادی، یا مشکلات شخصی و… . همه ما مشکلاتی داریم که دوست داریم هرچه سریع تر برطرف شود. بنر تبلیغاتی شما باید راه حلی برای این مشکلات به همراه داشته باشد.

راز تبلیغات بنری شماره دو: ترس از دست دادن در مقابل تمایل برای بدست آوردن

آیا تا به حال عبارت “نفرت از ازدست دادن” را شنیده اید؟

“نفرت از ازدست دادن” یک نظریه است که بیان می کند تمایل انسان به جلوگیری از “از دست دادن” بیشتر از تمایل او به بدست آوردن است. این مفهوم برای اولین بار توسط دنیل کانمن کشف شد. او یک مطالعه انجام داد که در آن به داوطلبان شانس از دست دادن ۵۰ دلار یا بدست آوردن ۱۰۰ دلار داده بود. در نهایت مطالعه نشان داد که افراد رضایت بیشتری از “از دست ندادن” ۵۰ دلار نسب به بدست آوردن ۱۰۰ دلار داشتند.

 

راه های زیادی برای استفاده از تئوری “نفرت از ازدست دادن” در تبلیغات بنری وجود دارد. ساده ترین روشی که امروز بررسی می کنیم این است که رک و واضح آن را در بنر قرار دهید.

به طور مثال:

تبلیغات بنری

این تبلیغ اشاره می کند که مخاطب فرصت آب کردن شکم خود را دارد از دست می دهد مگر اینکه از خوردن این ۴ غذا اجتناب کند. فردی که این آگهی را نگاه می کند ممکن است با خود فکر کند:

“وای، شاید دلیل اینکه نمی توانم وزنم را کم کنم بخاطر خوردن این ۴ غذا باشد. این ۴ غذا مرا از رسیدن به اهدافم باز میدارند، فکر کنم باید کلیک کنم و ببینم آن غذاها چه هستند.”

راز تبلیغات بنری شماره ۳: کنجکاوی

دلیل شماره یک خرید یک کالا توسط یک فرد، “کنجکاوی” است نه “علاقه شخصی” . همه ما انسانها کنجکاو هستیم، می خواهیم آخر قصه ها را بدانیم، شایعات را پیگیری می کنیم.

یک تبلیغ بنری خوب، کنجکاوی مخاطبانشان را بر می انگیزاند. مثلا:

white_house

راز تبلیغات بنری شماره ۴: سرگرمی

در هر جامعه، تفریح و  سرگرمی یکی از بخش های اصلی و مهم آن محسوب می شود. بخش بزرگی از اوقات روزانه یک فرد به “مصرف کردن” می گذرد. ما مصرف کنندگان اطلاعات هستیم.

گوشی های هوشمند، تبلت ها، و لپتاپ ها کار ما را برای بدست آوردن آنها راحت کرده اند. مردم از اخبار هنرمندان، مقالات جنجالی، بازی ها و کلیپ های سرگرم کننده لذت می برند. بنابراین تعجب آور نیست اگر تبلیغات بنری سرگرم کننده و جالب درصد زیادی از کلیک ها را به خود اختصاص دهد. یک راه برای جذاب کردن تبلیغ، استفاده از کارتون ها، تصاویر جالب، یا هر چیز دیگری است. مثال:

تبلیغات بنری

مردم یک موز ناراحت بر روی صفحه مشاهده می کنند و فکر می کنند که چه اتفاقی افتاده است و بر روی تصویر آن کلیک می کنند.

برای دریافت مشاوره بیشتر راجع به نحوه طراحی تبلیغات بنری، و بهترین سایت ها برای تبلیغ کسب و کار و محصول شما، به صفحه تبلیغ بنری مراجعه کرده و یا از طریق بخش تماس با ما، با ما تماس بگیرید.

 

3 دیدگاه در “۴ راز تبلیغات بنری:۴ نکته در طراحی بنر که باعث افزایش کلیک و فروش می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *