بازاریابی شبکه های اجتماعی : ۴ نکته طلایی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی شما چیست؟

امروزه برای اینکه استراتژی شبکه های اجتماعی موفقی داشته باشید باید به پلتفرمی که مخاطب شما در آن قرار دارد توجه کنید. یعنی باید درک کنید که مخاطب شما کیست. باید بیشتر از اینکه صحبت کنید، گوش فرا دهید، صبر داشته باشید و در کارهای خود استقامت داشته باشید. در این مقاله ۴ تاکتیک بازاریابی شبکه های اجتماعی را به شما معرفی می کنیم که باعث می شود به نتایج دلخواه خود برسید.

۱- محتوا

یک پلتفرم شبکه اجتماعی مکانی است که در آن مردم زندگی خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. برخی از آنها تصاویر، ویدئو یا متن به اشتراک می گذارند. و برخی از آنها این موارد را به طور خصوصی به اشتراک می گذارند. اما معنای همه اینها در یک چیز خلاصه شده است : محتوا.

مردم محتوا را به اشتراک می گذارند چرا که به زندگی خودشان و دوستان و خانواده شان احساس می دهد.حال اگر شما یک برند هستید در این باره فکر کنید. باید محتوای عالی داشته باشید تا مردم دوست داشته باشند که از آن استفاده کنند. اما دقیقا چه نوع محتوایی می خواهید با آنها به اشتراک بگذارید؟ اگر برای یک شرکت آجر یا سیمان کار می کنید، در شبکه های اجتماعی تنها آجر یا سیمان به اشتراک نمی گذارید. شما یک آرزو،یا رویایی را به اشتراک می گذارید که مردم دوست داشته باشند به آن برسند. دقیقا! شما می توانید نتایج و پیامدهای زیبای استفاده از آجر و سیمان شرکتتان را به اشتراک بگذارید.

اما چگونه آجر و سیمان شما میتواند از رقبایتان متمایز باشد؟ آن عنصر منحصر به فرد که شما را یکتا جلوه می دهد پیدا کنید و بکار بگیرید!

۲- خلاقیت

این ویژگی ای است که بسیاری از بازاریابان فکر می کنند که دارند، اما عده کمی از آنها واقعا این را دارند: خلاقیت!

هر زمانی که شما فرصت صحبت با مخاطب خود را پیدا میکنید، فرصتی است برای اتصال آنها به برندتان. بنابراین آن زمان ارزشمند را از دست ندهید و اندکی خلاق باشید. اگر خلاق هستید که خوب، خوش به حالتان، ولی اگر خلاق نیستید شروع کنید به کار کردن و رفت و آمد کردن با افراد خلاق، شرکت های خلاق یا هر کس دیگری که فکر می کنید در هر کاری خلاقیت به خرج می دهند. اگر می خواهید در شبکه های اجتماعی یک سرو گردن از دیگران بالاتر باشید باید خلاق باشید.

 

۳- تداوم

برندهای زیادی وجود دارند که محتوای خلاقانه تولید می کنند اما بسیاری از آنها درکارشان مداومت نمی کنند. و منظور از خلاقیت این نیست که همه جا و در ارائه تمامی محتواهایتان خلاقیت به خرج دهید. ممکن است روزهای بدی هم داشته باشید که نتوانید مطالب جالب یا تصاویر جذب کننده ایحاد کنید که باعث شود مخاطبان بر روی آن کلیک کند. گاهی اوقات ما روزهای بدی را هم سپریم می کنیم و به عنوان یک بازاریاب، تبلیغ کننده و یا کارافرین، باید این ها را بپذیریم. اما چیزی وجود دارد که می تواند ما را از رقبایمان متمایز سازد و می تواند در بین مشتریان اعتمادسازی کند. و آن تداوم است. منظور از تداوم این نیست که شلوغ کاری کنید و در هر دقیقه محتوای زیادی به اشتراک بگذارید. باید یک برنامه زمانبندی شده برای شبکه های اجتماعی خود تهیه کنید و محتوای خود را برای مخاطبانتان زمان بندی کنید.

۴- تبلیغات

باید بپذیریم که در دنیای امروز، پیدا کردن مخاطبان و مشتریان واقعی و دیده شدن در شبکه های اجتماعی کار دشوار و زمان بری است. بنابراین برای دیده شدن و یافتن مخاطب بیشتر برای محتواهایتان نیاز به انجام تبلیغات شبکه های اجتماعی دارید. گاهی اوقات دیده شدن مطلب شما به صورت برجسته در کانالهای پر بازدید تلگرام می تواند منجر به جذب مخاطب بیشتر شود. تبلیغ یاب با ارائه تبلیغات تلگرامی می تواند شما را در انجام این امر یاری کند.

جهت اطلاعات بیشتر راجع به تبلیغات تلگرامی با شماره ۰۹۱۲۵۵۱۸۴۶۷ تماس بگیرید. 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *